Το Blog μας "T M L" δεν κάνει Stream & δεν φέρει καμία ευθύνη για την μετάδοση των αγώνων.   Σας προσφέρει οτιδήποτε κυκλοφορεί ελεύθερα στο internet !!!  
 
 
 
 
  *** ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ *** Σας ενημερώνουμε ο,τι λόγω καλοκαιρινής περιόδου από την Παρασκευή 18/7/14 έως και την Παρασκευή 22/8/14 το “TML SPORTS” θα ενημερώνεται από το προσωπικό ασφαλείας. Ευχόμαστε σε όλους Καλό υπόλοιπο Καλοκαιριού & «ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ» !!!  

Η Σούπερ Λιγκ αναζητεί και επίσημα ξένο αρχιδιαιτητή!

Αθήνα
Και επίσημα ξένο αρχιδιαιτητή αναζητεί το ελληνικό πρωτάθλημα για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015. Έπειτα από την ομόφωνη απόφαση των ΠΑΕ στο Διοικητικό Συμβούλιο, το οποίο ασχολήθηκε σχεδόν αποκλειστικά με το θέμα αυτό, αποφασίστηκε ότι ο πρόεδρος της ΚΕΔ θα είναι από το εξωτερικό, εκτός και εάν υπάρξει κάποια διαφωνία μέλους της διοργανώτριας αρχής.

Ο συγκεκριμένος διαιτητής θα είναι εγνωσμένης αξίας, χωρίς όμως, οι οικονομικές απολαβές του να είναι υπέρογκες. Εάν ωστόσο, παρά τις προσπάθειες που θα καταβληθούν, δεν υπάρξει συμφωνία με κάποιον ξένο αρχιδιαιτητή, τότε δεν έχει αποκλειστεί και το ενδεχόμενο να πορευτούμε με Έλληνα.

«Δεν θέλουμε ο ξένος αρχιδιαιτητής να είναι και τελευταίας διαλογής. Πρέπει να δούμε το βιογραφικό του, τι έχει κάνει στην καριέρα του και φυσικά τα χρήματα που θα ζητήσει», ήταν τα λόγια του νέου προέδρου της Σούπερ Λιγκ, Τάκη Αγραφιώτη, ο οποίος συνέχισε:

«Καταλαβαίνετε ότι δεν είναι και εύκολο να συμφωνήσουμε σε κάποιον Έλληνα. Υπάρχουν αξιόλογοι Έλληνες στη διαιτησία, αλλά πρώτα απ’ όλα πρέπει να διώξουμε τα σύννεφα της καχυποψίας. Και με τον ξένο αυτό θέλουμε να επιτύχουμε», κατέληξε.

Υπολογίζεται ότι η αμοιβή του αρχιδιαιτητή θα είναι τουλάχιστον 200.000 ευρώ και το ζήτημα θα πρέπει να έχει οριστικοποιηθεί μέχρι και τις 30 του μήνα όταν είναι προγραμματισμένο το ΔΣ της ΕΠΟ για να στελεχώσει την νέα ΚΕΔ.

Το Διοικητικό Συμβούλιο και η Γενική Συνέλευση της Σούπερ Λιγκ αποφάσισαν, μεταξύ άλλων, τα ακόλουθα:

1/ Εξουσιοδοτήθηκε η διοίκηση του συνεταιρισμού όπως προχωρήσει με την ΕΠΟ -στη διαδικασία επιλογής ξένου αρχιδιαιτητή. Αποφασίστηκε όμως, παράλληλα, πως αν στο μεταξύ οι ΠΑΕ της Super League αποφασίσουν ομόφωνα στην επιλογή συγκεκριμένου Έλληνα αρχιδιαιτητή (για το πρόσωπο του οποίου θα συμφωνήσουν όλες οι ΠΑΕ), τότε θα υπερισχύσει η τελευταία απόφαση.

2/ Εγκρίθηκε ομόφωνα το Αγωνιστικό και Τηλεοπτικό Πρόγραμμα 1ης και 2ης αγωνιστικής

ΑΠΟΦΑΣΗ Γ.Σ.

1/ Εγκρίθηκε ομόφωνα η προκήρυξη του Πρωταθλήματος νέων Κ20 2014-2015.
Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

Δείτε σήμερα - Live Streaming: 25/7/14


   Δείτε σήμερα σε Live Streaming ...  

 Super League 2014-15   όλο το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  -  Super League 2014-15

 Mundobasket 2014   όλο το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  -  Mundobasket 2014

 Euroleague 2014-15   όλο το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  -  Euroleague 2014-15



12:30 Friendly Matche Adelaide United vs Malaga CF TML6
15:00
Beach Soccer Japan vs USA TML11
16:30
Beach Soccer Hungary vs Portugal TML11
19:00
UEFA U19 European Championship Israel vs Hungary TML4, TV2
19:00
UEFA U19 European Championship Austria vs Portugal TML5, TV1
19:00
Gambrinus Liga Bohemians 1905 vs Sparta Prague TML22
19:30
SOCCER Eintracht Braunschweig v Sevilla TML9
19:30
Denmark - Super Liga Vestsjelland vs Ob Odense TML21
19:30
Austria - 1. Liga Horn vs Mattersburg TML15
19:30
Austria - 1. Liga LASK Linz vs Hartberg TML16
19:30
Austria - 1. Liga Liefering vs FAC Team Fir Wien TML17
19:30
Austria - 1. Liga Wacker Innsbruck vs Austria Lustenau TML18
19:30
Austria - 1. Liga Simulcast TML19
20:30
Football - FC Porto (Por) vs Barcelona (Esp) TML25
21:00
UEFA U19 European Championship Germany vs Ukraine TML4, TV1
21:15
Croatia - 1. HNL Lokomotiva Zagreb vs Dinamo Zagreb TML23
21:30
Belguiem League Standard de Liege vs Royal Charleroi TML14
22:00
Airtricity Premier League Bohemians vs Cork City TML13
23:00
AFRICA: CAF Champions League Zamalek (Egy) vs Mazembe (Drc) TML2
00:00
ARGENTINA: Copa Argentina Gimnasia L.P. vs Argentinos Jrs TML3



02:00 USA: WNBA Washington Mystics W vs Tulsa Shock W TML22
02:30
USA: WNBA Atlanta Dream W vs Chicago Sky W TML24
03:00
USA: WNBA Minnesota Lynx W vs San Antonio Silver Stars W TML23




10:50 Formula One 2014 Hungarian Grand Prix: First Practice TML2, TML3, TML4, TML5
13:30
Tour Golf 2014 Senior Open Championship: Day Two SKY SPORTS 4
14:50
Formula One 2014 Hungarian Grand Prix: Second Practice Session TML2, TML3, TML4, TML5
15:15
Cycling: Tour de France 2014 TML6
15:30
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 7-10 NERIT
17:00
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 7-10 NERIT
18:00
Tour Golf 2014 Senior Open Championship: Day Two SKY SPORTS 4
18:30
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 11-12 NERIT
20:00
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΠΡΩΤΟΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ NERIT
21:00
Darts 2014 World Matchplay: Quarter-Finals SKY SPORTS 1
21:30
ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ - ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ NERIT
23:00
Tour Golf 2014 Senior Open Championship: Day Two SKY SPORTS 4
00:00
WWE: Late Night - Smackdown SKY SPORTS 2

RECORDED LIVE:
Η ΠΡΩΤΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ, IraTv


 Καθημερινό Αθλητικό πρόγραμμα     SH WebTV 
κοντά σας πάλι το Σεπτέμβριο με ανανεωμένο πρόγραμμα!

 Το πρόγραμμα Super League 2014-15      επιστροφή επάνω


Super League 2014-15

1η-18η αγωνιστική: 23/8
=====================

ΒΕΡΟΙΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ


2η-19η αγωνιστική:
=================

Ο.Φ.Η. - ΒΕΡΟΙΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ


3η-20η αγωνιστική:
=================

ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ο.Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ


4η-21η αγωνιστική:
=================

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ο.Φ.Η. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ


5η- 22η αγωνιστική:
=================

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ


6η-23η αγωνιστική:
=================

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ


7η-24η αγωνιστική:
=================

ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ


8η- 25η αγωνιστική:
=================

Π.Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ο.Φ.Η. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ


9η -26η αγωνιστική:
=================

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ


10η-27η αγωνιστική:
==================
                                                      επιστροφή επάνω

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ο.Φ.Η.


11η-28η αγωνιστική:
==================

ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Κ.


12η-29η αγωνιστική:
==================

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ο.Φ.Η.
Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


13η -30η αγωνιστική:
==================

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Π.Α.Ο.Κ.
Ο.Φ.Η. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


14η – 31η αγωνιστική:
===================

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Κ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ


15η -32η αγωνιστική:
==================

ΒΕΡΟΙΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Α.Ο.Κ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ


16η-33η αγωνιστική:
==================

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.


17η- 34η αγωνιστική:
==================

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ



ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ
--------------------------------

1η ΗΜΕΡΑ (30/8)
==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Αίγυπτος-Σερβία
19:00 Γαλλία-Βραζιλία
23:00 Ιράν-Ισπανία

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλλη)
13:30 Κροατία-Φιλιππίνες
18:30 Πουέρτο Ρίκο-Αργεντινή
21:00 ΕΛΛΑΔΑ-Σενεγάλη

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
13:30 Ουκρανία-Δομινικανή Δημοκρατία
17:00 Νέα Ζηλανδία-Τουρκία
22:30 ΗΠΑ-Φινλανδία

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Ανγκόλα-Κορέα
17:30 Αυστραλία-Σλοβενία
20:00 Μεξικό-Λιθουανία

2η ΗΜΕΡΑ (31/8)
==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Σερβία-Γαλλία
23:00 Ισπανία-Αίγυπτος
19:00 Βραζιλία-Ιράν

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλλη)
14:30 Αργεντινή-Κροατία
18:30 Σενεγάλη-Πουέρτο Ρίκο
21:00 Φιλιππίνες-ΕΛΛΑΔΑ

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
13:30 Δομινικανή Δημοκρατία-Νέα Ζηλανδία
17:00 Φινλανδία-Ουκρανία
22:30 Τουρκία-ΗΠΑ

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Κορέα-Αυστραλία
17:30 Σλοβενία-Μεξικό
20:00 Λιθουανία-Ανγκόλα

3η ΗΜΕΡΑ (1/9 & 2/9)
====================

Δευτέρα, 1 Σεπτεμβρίου
Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
23:00 Βραζιλία-Ισπανία
19:00 Γαλλία-Αίγυπτος
16:30 Ιράν-Σερβία

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλλη)
13:30 Κροατία-Σενεγάλη
18:30 Αργεντινή-Φιλιππίνες
21:00 Πουέρτο Ρίκο-ΕΛΛΑΔΑ

Τρίτη, 2 Σεπτεμβρίου
Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Ουκρανία-Τουρκία
18:30 ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία
22:30 Φινλανδία-Δομινικανή Δημοκρατία

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Ανγκόλα-Μεξικό
17:30 Αυστραλία-Λιθουανία
20:00 Κορέα-Σλοβενία

4η ΗΜΕΡΑ (3/9)
=================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Αίγυπτος-Ιράν
19:00 Σερβία-Βραζιλία
23:00 Ισπανία-Γαλλία

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλλη)
14:30 Φιλιππίνες-Πουέρτο Ρίκο
18:30 Σενεγάλη-Αργεντινή
21:00 ΕΛΛΑΔΑ-Κροατία

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Νέα Ζηλανδία-Ουκρανία
18:30 Τουρκία-Φινλανδία
22:30 Δομινικανή Δημοκρατία-ΗΠΑ

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Μεξικό-Αυστραλία
17:30 Σλοβενία-Ανγκόλα
20:00 Λιθουανία-Κορέα

5η ΗΜΕΡΑ (4/9)
                                                                 επιστροφή επάνω
==================

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Γρανάδα)
16:30 Βραζιλία-Αίγυπτος
19:00 Ιράν-Γαλλία
23:00 Σερβία-Ισπανία

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Σεβίλλη)
15:00 Σενεγάλη-Φιλιππίνες
19:00 Κροατία-Πουέρτο Ρίκο
23:00 Αργεντινή-ΕΛΛΑΔΑ

Γ' ΟΜΙΛΟΣ (Μπιλμπάο)
16:00 Φινλανδία-Νέα Ζηλανδία
18:30 Ουκρανία-ΗΠΑ
22:30 Τουρκία-Δομινικανή Δημοκρατία

Δ' ΟΜΙΛΟΣ (Γκραν Κανάρια)
13:30 Αυστραλία-Ανγκόλα
17:30 Κορέα-Μεξικό
21:30 Λιθουανία-Σλοβενία

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ     
---------------------------


Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
================================

19:00 Α3-Β2 (Ε5)
23:00 Α1-Β4 (Ε6)

Σάββατο, 6 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)
==================================

17:00 Γ3-Δ2 (Ε1)
21:00 Γ1-Δ4 (Ε2)

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
================================

19:00 Α4-Β1 (Ε7)
23:00 Α2-Β3 (Ε8)

Κυριακή, 7 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)
==================================

17:00 Γ4-Δ1 (Ε3)
21:00 Γ2-Δ3 (Ε4)

Τρίτη, 9 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)
=================================

18:00 Νικητής Νικητής Ε1-Νικητής Ε2 (F1)
22:00 Νικητής Νικητής Ε3-Νικητής Ε4 (F2)

Τετάρτη, 10 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
=================================

19:00 Νικητής Ε5-Νικητής Ε6 (F3)
23:00 Νικητής Ε7-Νικητής Ε8 (F4)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
----------------------

Πέμπτη, 11 Σεπτεμβρίου (Βαρκελόνη)
==================================

22:00 Νικητής F1-Νικητής F2

Παρασκευή, 12 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
===================================
23:00 Νικητής F3-Νικητής F4

Σάββατο, 13 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
==================================

19:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή, 14 Σεπτεμβρίου (Μαδρίτη)
=================================

22:00 ΤΕΛΙΚΟΣ


Euroleague 2014-15

ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-17/10) - 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (20-21/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Νικητής Προκριματικών
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Σάσαρι (Ιταλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Λιμόζ (Γαλλία)
Τσεντεβίτα (Κροατία)-Μάλαγα (Ισπανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)
Βαλένθια (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23-24/10) - 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (27-28/11)

1ος ΌΜΙΛΟΣ
Νικητής Προκριματικών-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
Σάσαρι (Ιταλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μάλαγα (Ισπανία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Λιμόζ (Γαλλία)-Τσεντεβίτα (Κροατία)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Τούροφ (Πολωνία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)
Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Βαλένθια (Ισπανία)
Νεπτούνας (Λιθουανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-31/10) - 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (4-5/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
Νικητής Προκριματικών-Σάσαρι (Ιταλία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τσεντεβίτα (Κροατία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μάλαγα (Ισπανία)-Λιμόζ (Γαλλία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)
Νεπτούνας (Λιθουανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Βαλένθια (Ισπανία)

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (6-7/11) - 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (11-12/12)
                   επιστροφή επάνω


1ος ΌΜΙΛΟΣ

Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία)
Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Νικητής Προκριματικών
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Τσεντεβίτα (Κροατία)
Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)-Λιμόζ (Γαλλία)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)
Τούροφ (Πολωνία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Βαλένθια (Ισπανία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)
Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)-Νεπτούνας (Λιθουανία)
Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13-14/11) - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (18-19/12)

1ος ΌΜΙΛΟΣ

Νικητής Προκριματικών-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)
Σάσαρι (Ιταλία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)
Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Τσεντεβίτα (Κροατία)-Άλμπα Βερολίνου (Γερμανία)
Λιμόζ (Γαλλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)
Μάλαγα (Ισπανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ (Τουρκία)
Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τούροφ (Πολωνία)

4ος ΟΜΙΛΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Γαλατάσαραϊ (Τουρκία)
Νεπτούνας (Λιθουανία)-Βαλένθια (Ισπανία)
Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)




If the stream stops or doesn't open during 20-30 secconds, press the REFRESH button

Το πλήρες πρόγραμμα των δύο πρώτων αγωνιστικών της Σούπερ Λιγκ

Αθήνα
Το έκτακτο Διοικητικό Συμβούλιο της Σούπερ Λιγκ, συνεδρίασε την Πέμπτη και μεταξύ άλλων υπήρξε ανακοίνωση για το πλήρες πρόγραμμα (ημερομηνίες και ώρες) των δύο πρώτων αγωνιστικών του πρωταθλήματος, οι οποίες θα διεξαχθούν σε τρεις «δόσεις»: Σάββατο, Κυριακή και Δευτέρα με τα βραδινά ματς να διεξάγονται στις 21:30.

Ωστόσο, διευκρινίστηκε ότι ένα ο Παναθηναϊκός δεν καταφέρει να προκριθεί στα πλέι οφ του Champions League θα υπάρξει τροποποίηση προγράμματος στον αγώνα Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός - Νίκη Βόλου.

Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της 1ης & 2ης αγωνιστικής ημέρας για την περίοδο 2014-2015.

1η αγωνιστική
Hμέρα
Αγώνας
Ώρα
Σάββατο 23/08/14
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
19:15
Σάββατο 23/08/14
Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
19:15
Σάββατο 23/08/14
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
21:30
Κυριακή 24/08/14
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
19:15
Κυριακή 24/08/14
ΒΕΡΟΙΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
19:15
Κυριακή 24/08/14
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
19:15
Κυριακή 24/08/14
ΠΑΣ ΓΙΑΝΙΝΑ - ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ
19:15
Κυριακή 24/08/14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
21:30
Δευτέρα 25/08/14
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
21:30

2η αγωνιστική 
Hμέρα
Αγώνας
Ώρα
Σάββατο 30/08/14
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
19:15
Σάββατο 30/08/14
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
19:15
Σάββατο 30/08/14
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
21:30
Κυριακή 31/08/14
ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
19:15
Κυριακή 31/08/14
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
19:15
Κυριακή 31/08/14
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΠΑΟΚ
19:15
Κυριακή 31/08/14
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ.
19:15
Κυριακή 31/08/14
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
21:30
Δευτέρα 01/09/14
Ο.Φ.Η.-ΒΕΡΟΙΑ
21:30

* Σημείωση: Σε περίπτωση που η Π.Α.Ε. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ αγωνιστεί στο UEFA Europa League, τότε ο αγώνας ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ θα διεξαχθεί την Κυριακή 24 Αυγούστου και ώρα 21:30 και ο αγώνας ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ θα διεξαχθεί το Σάββατο 23 Αυγούστου και ώρα 21:30.
Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

Europa League: Πρώτη ευρωπαϊκή νίκη και... δραματική πρόκριση για τον Αστέρα

Αθήνα
Ο Αστέρας Τρίπολης αυτή τη φορά δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη... Με «παρακαταθήκη» την ισοπαλία στο Ούλου (1-1) από τον πρώτο αγώνα με τη Ροβανιέμι επιβλήθηκε το βράδυ της Πέμπτης κόντρα στους Φινλανδούς στο «Θ. Κολοκοτρώνης» με 4-2 (12΄ Κουρμπέλης, 45΄+, 73΄ Ντε Μπλάσις, 81΄ Μπακασέτας - 53΄ Μακιτάλο, 62΄ Λαντεμάκι) και εκτός της πρόκρισης στο 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου τον περιμένει η γερμανική Μάιντς (του Στέφανου Καπίνο), σημείωσε επίσης την «παρθενική» νίκη του στην Ευρώπη (έπειτα από οκτώ αναμετρήσεις).

Η αρκαδική ομάδα ευτύχησε να ανοίξει το σκορ νωρίς, χάρις στην έμπνευση του Κουρμπέλη που εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Σάλγκρεν και πλάσαρε με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή, στο 12ο λεπτό. Η «τραγική» βραδιά του νεαρού και άπειρου Φινλανδού τερματοφύλακα ολοκληρώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν υπέπεσε σε πέναλτι επί του Μάσα και αποβλήθηκε, δίνοντας την ευκαιρία στον Ντε Μπλάσις να «γράψει» το 2-0 από τα 11 μέτρα.

Η κατάσταση φαινόταν απολύτως ελεγχόμενη, καθώς το καθαρό προβάδισμα και το αριθμητικό πλεονέκτημα των γηπεδούχων συνηγορούσαν σε ένα εύκολο και ήσυχο δεύτερο 45λεπτο. Στο 48΄ ο Ουσέρο «σημάδεψε» από κοντά το δοκάρι, στο 51΄ ο Ντε Μπλάσις αστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ με τον Φόρσμαν αλλά στη συνέχεια η Ροβανιέμι θύμησε στον υπερόπτη Αστέρα ότι άλλο Ευρώπη κι άλλο Σούπερ Λίγκα.

Με πολύ κουράγιο το σκανδιναβικό συγκρότημα, όχι μόνο δεν παράτησε το παιχνίδι στη μοίρα του αλλά διεκδίκησε τις πιθανότητές του και ανταμείφθηκε με δύο γκολ σε ένα δεκάλεπτο (!), απέναντι σε έναν αντίπαλο που νόμιζε ότι δεν χρειαζόταν να κουραστεί άλλο. Στο 53΄ Σανκαρέ και Παντελιάδης έμειναν να... κοιτάζουν τον Μακιτάλο που με προβολή μείωσε, ενώ στο 62΄ και σε κάκιστη έξοδο του Μπαντή ο Λαντεμάκι ισοφάρισε, με το δεύτερο γκολ του στις αναμετρήσεις με τον Αστέρα.

Η αναπάντεχη εξέλιξη ανάγκασε τους παίκτες του Βεργέτη να... τσιτωθούν, αφού χωρίς τρέξιμο και ιδρώτα ο αποκλεισμός φαινόταν δεδομένος. Ο Αστέρας πίεσε πολύ, προκαλώντας απορία γιατί δεν το έκανε και νωρίτερα. Οι καρποί αυτής της πίεσης δεν άργησαν να φανούν, αρχικά με ένα δεύτερο δοκάρι σε σουτ του Μάσα στο 68΄, για να λυτρώσει τελικά την ομάδα του ο Ντε Μπλάσις, που σκόραρε το 3-2 με κεφαλιά στη σέντρα του Ρόλε, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Μπακασέτας στο 81΄ από ασίστ του Μπαντιμπανγκά, υπογράφοντας την πρώτη νίκη της ομάδας του στην Ευρώπη ύστερα από οκτώ αγώνες.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βιτάλι Μέσκοφ (Ρωσία)

ΚΟΚΚΙΝΗ: 45΄+ Σάλγκρεν

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Ουσέρο - Μαγιάβα

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Παντελιάδης, Σανκαρέ, Λούι, Γκοϊάν, Ουσέρο, Ρόλε, Κουρμπέλης (72΄ Μπακασέτας), Ντε Μπλάσις, Μάσα (75΄ Μουνάφο), Μπαράλες (69΄ Μπαντιμπανγκά).

ΡΟΒΑΝΙΕΜΙ (Γιούχα Μάλινεν): Σάλγκρεν, Λαντενμάκι, Μαγιάβα, Όμπιλορ, Οκόνεν, Μακιτάλο, Οτάρου (45΄+ Φόρσμαν), Σάξμαν, Κόκο (71΄ Μπάτσου), Γκέι, Νιάσι (84΄ Λάχτινεν).


Η εξέλιξη του σκορ...

12' ΓΚΟΛ 1-0:
Σούτ του Κουρμπέλη έξω από την περιοχή της Ροβανιέμι, με τον πορτιέρο των Φινλανδών να είναι εκτός εστίας, η μπάλα στα δίχτυα και ο Αστέρας παίρνει νωρίς - νωρίς το προβάδισμα.

45' ΓΚΟΛ (ΠΕΝ. ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ) 2-0: Ο Σάλγκρεν ανέτρεψε τον Μάσα μέσα στην περιοχή της Ροβανιέμι, ο διαιτητής έδειξε σωστά το σημείο του πέναλτι και την κόκκινη κάρτα στον πορτιέρο των Φινλανδών και ο Ντε Μπλάσις με εύστοχη εκτέλεση, έγραψε το 2-0, ενώ ο Αστέρας θα παίξει και με παίκτη παραπάνω στο β' ημίχρονο.

53' ΓΚΟΛ 2-1: Δείγμα εφησυχασμού της ελληνικής άμυνας, το γκολ με το οποίο μείωσε η Ροβανιέμι, καθώς μετά από σέντρα, οι δύο επιθετικοί των Φινλανδών έπαιξαν… βόλεϊ μέσα στην μικρή περιοχή του Αστέρα, για να βρεθεί τετ-α-τετ ο Μακιτάλο και να πλασάρει τον ανήμπορο να αντιδράσει Μπαντή.

62' ΓΚΟΛ 2-2:
Απίστευτη εξέλιξη στο παιχνίδι, με τον Αστέρα να χάνει τις ευκαιρίες και τη Ροβανιέμι των 10 παικτών να ισοφαρίζει! Μετά από εκτέλεση κόρνερ και άστοχη έξοδο του Μπαντή, ο Λαχτενμάκι πήρε την κοντινή κεφαλιά και έφερε το ματς στα ίσια και την πρόκριση στην ομάδα του!

73' ΓΚΟΛ 3-2:
Σέντρα του Ρόλε από τα δεξιά, κεφαλιά του Ντε Μπλάσις στο δεύτερο δοκάρι και ο Αστέρας παίρνει ξανά το προβάδισμα και το εισιτήριο της πρόκρισης στα χέρια του.

82' ΓΚΟΛ 4-2:
Ο Μπαντιμπαγκά έβγαλε ωραία σέντρα από τα δεξιά και ο Μπακασέτας με κοντινή προβολή έγραψε το 4-2, τελειώνοντας ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση για τον Αστέρα.
Newsroom ΔΟΛ

Ανακοίνωσε την απόκτηση του Ντάρντεν ο Ολυμπιακός

Αθήνα
Σε μια σημαντική συμφωνία όσον αφορά τις θέσεις των γκαρντ προχώρησε ο Ολυμπιακός, αφού η «ερυθρόλευκη» ΚΑΕ ανακοίνωσε την απόκτηση του Τρέμελ Ντάρντεν, ο οποίος αγωνιζόταν στην Ρεάλ Μαδρίτης την περσινή σεζόν.

Ο 33χρονος γκαρντ θα έχει συμβόλαιο με τον Ολυμπιακό για τα επόμενα δυο χρόνια, ενώ περαιτέρω λεπτομέρειες δεν έχουν γίνει, ακόμα, γνωστές.

Αξίζει να σημειωθεί πως με αυτή την προσθήκη ο Ολυμπιακός ολοκληρώνει την ενίσχυση του στους γκαρντ.

Όσον αφορά τα νούμερα του παίκτη, πέρσι με τη «βασίλισσα» είχε 5,1 πόντους, 1,2 ασίστ και 5,7 πόντους, 1,4 ασίστ μέσο όρο σε πρωτάθλημα και Ευρωλίγκα αντίστοιχα

Η ανακοίνωση της ΚΑΕ:

Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ανακοινώνει τη συμφωνία της με τον καλαθοσφαιριστή Τρεμέλ Ντάρντεν για τα επόμενα δύο χρόνια.

Who is who

Hμ. Γεν.: 17/12/1981
Τοπ. Γεν.: Inglewood, California (USA)
Ύψος: 1.94
Πρ. Ομάδες: Niagara Universiyt (2000-04), Erdemirspor Kdz. Ereğli (2004-2005), Passe-Partout Leuven (2005–2006),
Spirou Charleroi (2006–2008), South Dragons (2008–2009), Strasbourg IG (2009–2010),
SLUC Nancy (2010–2011),Unicaja Málaga (2011–2012), Žalgiris Kaunas (2012–2013), Real Madrid (2013-2014).
Διακρίσεις: Έχει κατακτήσει τέσσερα πρωταθλήματα. Στο Βέλγιο, στην Αυστραλία, στη Γαλλία και στην Ισπανία. Με τη Ρεάλ Μαδρίτης έχει κατακτήσει, εκτός από το πρωτάθλημα Ισπανίας, και το Σούπερ Καπ, αλλά και το Κύπελλο.

2013-2014 Τα στατιστικά του στο ισπανικό πρωτάθλημα με τη Ρεάλ Μαδρίτης
Αγ. Π. XΡ. 2π. 3π. Βολ. Επ.Ρ. Αμ.Ρ. Ρ. Ασ. Κλ. Τ.
34 5.1 18:40 38/74 24/60 26/30 14 63 77 27 14 17

2013-2014 Τα στατιστικά του στα ισπανικά playoff με τη Ρεάλ Μαδρίτης
Αγ. Π. XΡ. 2π. 3π. Βολ. Επ.Ρ. Αμ.Ρ. Ρ. Ασ. Κλ. Τ.
10 7.2 23:50 12/27 14/31 6/9 4 22 26 5 7 6

2013-2014 Τα στατιστικά του στην Ευρωλίγκα με την Ρεάλ Μαδρίτης
Αγ. Π. XΡ. 2π. 3π. Βολ. Επ.Ρ. Αμ.Ρ. Ρ. Ασ. Κλ. Τ.
31 5.7 19:59 41/90 26/56 18/25 14 66 80 25 10 17
Newsroom ΔΟΛ

Η Σαράγεβο αντίπαλος του Ατρομήτου στον 3ο προκρ. του Europa!

Αθήνα
Και να που όσοι βιάστηκαν να στείλουν τον Ατρόμητο στη Νορβηγία για να αντιμετωπίσει τη Χάουγκεσουντ στον 3οο προκριματικό γύρο του Europa League, διαψεύστηκαν. Η Σαράγεβο που από το πρώτο παιχνίδι κόντρα στους Σκανδιναβούς είχε δείξει ότι ήταν καλύτερη ομάδα και αδίκως έχασε, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να νικήσει 3-1 τη Χάουγκεσουντ και να την αποκλείσει μέσα στο «σπίτι» της. Έτσι, οι Βόσνιοι αποτελούν τον αντίπαλο του Ατρομήτου.

Ο Στόιτσεφ άνοιξε το σκορ στο 21', ενώ ο Όκιτς στο 36' διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Η Χάουγκεσουντ μείωσε στο 47' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σέμα και πίεσε αρκετά την αντίπαλό της για την ισοφάριση.
Ωστόσο, αν και στο 79' η Σαράγεβο έμεινε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μπερμπέροβιτς (χάνει το πρώτο ματς με τον Ατρόμητο), στο 82' ο Όκιτς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα «έγραψε» το 3-1 και ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση-πρόκριση, καθώς αυτό έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Αξίζει να αναφερθεί ότι την αναμέτρηση παρακολούθησε ο «σκάουτ» του Ατρόμητου, Τόλης Αποστόλου.

Χάουγκεσουντ: Κρίστιανσεν, Μίρεσταμ, Μπιόρνμπακ (56' Αντρεάσεν), Χάραλντσαϊντ, Τσβετίνοβιτς, Έκπο (46' Νίλσεν), Ανιόρα, Στολάς (49' Γκίτκιερ), Μπάμπεργκ, Άγκντεσταϊν, Σέμα

Σαράγεβο: Μπάντοβιτς, Τατομίροβιτς, Μπερμπέροβιτς, Ντούποβατς, Στόιτσεφ (82' Κοβάτσεβιτς), Ντούλιεβιτς (46' Ράντοβατς), Τσιμιρότ, Πουζιγκάτσα, Όκιτς, Βελκόσκι, Μπιλμπίγια (90'+2' Πρότιτς)

Προκρίθηκε η Ομόνοια…


Από εκεί και πέρα, την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Europa League εξασφάλισε και η Ομόνοια, μετά το 0-0 στο ΓΣΠ κόντρα στην Μπούντουτσνοστ του Μαυροβουνίου.

Η Ομόνοια δεν ήταν όσο καλή, όσο στο πρώτο παιχνίδι, όμως και πάλι το 0-0 κρίνεται δίκαιο βάσει της εικόνας του αγώνα.

Στον επόμενο γύρο, η κυπριακή ομάδα θα αντιμετωπίσει τη Μέταλουργκ από την πΓΔΜ με το πρώτο ματς σε μία εβδομάδα στο ΓΣΠ.


Στους αγώνες - ρεβάνς για τον 2o προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ (σε παρένθεση το σκορ των πρώτων αναμετρήσεων) σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Μέταλουργκ Σκοπίων (ΠΓΔΜ) 2-2 (0-0)
Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν) - FK Ατλάντας (Λιθουανία) 3-0 (0-0)

Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) - RNK Σπλιτ (Κροατία) 0-0 (1-2)
Μιλικόσκι (Φινλανδία) - Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 0-0 (0-3)
Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 1-3 (1-0)
Ομόνοια (Κύπρος) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 0-0 (2-0)
Κράσνονταρ (Ρωσία) - Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία) 5-0 (4-0)
Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Έλφσμποργκ (Σουηδία) 0-1 και 3-4 πεν. (1-0)
Έσμπιεργκ (Δανία) - Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) 1-0 (1-1)
Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία) - ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) 0-0 (1-1)
Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) 5-1 (1-0)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία) 0-0 (2-3)
Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Αστάνα (Καζακστάν) 1-0 (0-3)
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Γκιόρι Έτο (Ουγγαρία) 0-1 (3-0)
Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) - Κόζιτσε (Σλοβακία) 3-0 (1-0)
Τρόμσο (Νορβηγία) - Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) 1-2 (0-0)
Φλαμουρτάρι (Αλβανία) - Πετρολούλ Πλοϊέστι (Ρουμανία) 1-3 (0-2)
Γκρέντιχ (Αυστρία) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) 1-2 (4-0)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία) - Νόμε Κάλιου (Εσθονία) 3-0 (0-1)
Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία) - Μπούρσασπορ (Τουρκία) 0-0 και 4-1 πεν. (0-0)
ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) - Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία) 2-0 (0-1)
Γκρόνινγκεν (Ολλανδία) - Αμπερντίν (Σκοτία) 1-2 (0-0)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) - Ζεσταφόνι (Γεωργία) 3-0 (0-0)
Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία) - KF Λάτσι (Αλβανία) 2-1 (3-0)
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) - Ροβανιέμι (Φινλανδία) 4-2 (1-1)
Ζάβισα Μπίντγκος (Πολωνία) - Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) 1-3 (1-2)
Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Τρέντσιν (Σλοβακία) 3-0 (0-4)
Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) 1-3 (2-1)
Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 1-2 (2-0)
Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) 0-4 (1-2)
Ντιοσγκιόρ (Ουγγαρία) - Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία) 1-2 (2-0)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Ριέκα (Κροατία) 1-2 (0-1)
Κόπερ (Σλοβενία) - Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) 0-2 (2-1)
Γιαγκόντινα (Σερβία) - Κλουζ (Ρουμανία) 0-1 (0-0)
Γκόριτσα (Σλοβενία) - Μόλντε (Νορβηγία) 1-1 (1-4)
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) - Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία) 1-1 (0-4)

Οι αγώνες βρίσκονται σε εξέλιξη…
Σεντ Τζόνστον (Σκοτία) - Λουκέρνη (Ελβετία) 24/7 (1-1)
Ζανκτ Πέλτεν (Αυστρία) - Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) 24/7 (1-2)
Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) - Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία) 24/7 (1-1)
Στιάρναν (Ισλανδία) - Μάδεργουελ (Σκοτία) 24/7 (2-2)

Τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 31 Ιουλίου και οι αγώνες ρεβάνς στις 7 Αυγούστου) έχουν ως εξής:
Καρντεμίρ Καραμπούκσπορ (Τουρκία) - Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)
Τσερνομόρετς Οδησσού (Ουκρανία) - RNK Σπλιτ (Κροατία)
Μάιντς (Γερμανία) - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Ντιοσγκιόρ (Ουγγαρία) - Κράσνονταρ (Ρωσία)
Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) - Λιόν (Γαλλία)
Τρέντσιν (Σλοβακία) - Χαλ (Αγγλία)
Ομόνοια (Κύπρος) - Μέταλουργκ Σκοπίων (ΠΓΔΜ)
Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία) - Μόλντε (Νορβηγία)
Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
Σοσιεδάδ (Ισπανία) - Αμπερντίν (Σκοτία)
FC Αστάνα (Καζακστάν) - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)
Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)
Γκρέντιχ (Αυστρία) - Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)
Άστρα (Ρουμανία) - Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)
Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία) - Έσμπιεργκ (Δανία)
Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) - Χάποελ Κιριάτ Σμόνα (Ισραήλ)
Γιούνγκ Μπόις (Ελβετία) - Ερμής Αραδίππου (Κύπρος)
Πετρολούλ Πλοϊέστι (Ρουμανία) - Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)
Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) - Ριέκα (Κροατία)
Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Κλουζ (Ρουμανία)
Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία)
Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Ρίο Άβε (Πορτογαλία)
Μπριζ (Βέλγιο) - Μπρόντμπι (Δανία)
Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)
Τορίνο (Ιταλία) - Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία)

Λουκέρνη (Ελβετία) ή Σεντ Τζόνστον (Σκοτία) - Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία) - Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) ή Ζανκτ Πέλτεν (Αυστρία)

Μάδεργουελ (Σκοτία) ή Στιάρναν (Ισλανδία) - Νόμε Κάλιου (Εσθονία) ή Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Έλφσμποργκ (Σουηδία) - Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία) ή Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία)
Newsroom ΔΟΛ

«Επιπλέον μεταγραφές αν περάσουμε την Σταντάρ» είπε ο Αναστασίου

Αθήνα
Επιπλέον μεταγραφές σε περίπτωση πρόκρισης του Παναθηναϊκού επί της Σταντάρ Λιέγης προανήγγειλε σε συνέντευξη του στο «Voetbal International» ο Γιάννης Αναστασίου. Ο Έλληνας τεχνικός του «τριφυλλιού» μίλησε για τον Μπούι, ο οποίος βρίσκεται κοντά στον Παναθηναϊκό, αφού η Γιουβέντους, στην οποία και ανήκει, έχει συμφωνήσει.

Ενώ στη συνέχεια είπε πως αν η ομάδα του προκριθεί στα πλέι οφ του Champions League, θα κάνει ακόμα 1-2 μεταγραφές.

Όσον αφορά τον Μπούι:
«Είναι ένα σπουδαίο ταλέντο. Με τη δημιουργικότητα, τη διορατικότητα και τις ικανότητές του μπορεί να βοηθήσει την ομάδα. Ο Ουασίμ δεν έχει υπογράψει ακόμη, αλλά σε μία συνέντευξη που έδωσε είπε ότι θα ήθελε να παίξει για εμάς. Η Γιουβέντους έχει συμφωνήσει και περιμένω σήμερα ή αύριο θα έρθει».

Για την έλλειψη εμπειρίας του 21χρονου:
«Αυτό είναι που με ανησυχεί. Την περασμένη χρονιά ο Παναθηναϊκός ηθελημένα επέλεξε να επενδύσει σε νεαρούς και ταλαντούχους ποδοσφαιριστές συν κάποιους έμπειρους που δεν είχαν παίξει πολλά παιχνίδια με τις προηγούμενες ομάδες. Αυτό το πείραμα πήγε μία χαρά».

Όσον αφορά τις μεταγραφές: «Για την ώρα η ομάδα είναι πλήρης. Το ρόστερ είναι σχεδόν το ίδιο με πέρυσι. Αν καταφέρουμε και περάσουμε την Σταντάρ Λιέγης, τότε ενδεχομένως να χρειαστούμε έναν ή δύο παίκτες, γιατί οι αγώνες σε σχέση με πέρυσι θα είναι περισσότεροι και το πρόγραμμα πιο βαρύ».
Newsroom ΔΟΛ

Ήττα από τη Ρωσία και έκτη θέση για την εθνική πόλο γυναικών

Αθήνα
Την έκτη θέση κατέλαβε η εθνική ομάδα πόλο των γυναικών στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Βουδαπέστης, καθώς το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ηττήθηκε σήμερα από τη Ρωσία με 7-5, στην αναμέτρηση για τις θέσεις 5-6.

Σε ένα ματς δύο... απογοητευμένων ομάδων που δεν είχαν προκριθεί στους ημιτελικούς, Ελλάδα και Ρωσία συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο οκτάλεπτο, η λήξη του οποίου τις βρήκε ισόπαλες 3-3.

Στη δεύτερη περίοδο, ωστόσο, Ιαροντάικινα (στην κόντρα), Μπορίσοβα και Κρίμερ έδωσαν προβάδισμα τριών τερμάτων στη Ρωσία (6-3), προτού μειώσει η Ασημάκη, 41 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη του ημιχρόνου.

Περίπου τρία λεπτά πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου η Αβραμίδου έχασε πέναλτι, ωστόσο λίγο αργότερα «έγραψε» το 6-5, ξαναβάζοντας την εθνική στο παιχνίδι.

Όμως, η Προκόφιεβα κέρδισε πέναλτι στην κόντρα από την Τσουκαλά και έδωσε ξανά προβάδισμα δύο γκολ στη Ρωσία (7-5), 3.44΄΄ για το τέλος, σκορ που παρέμεινε μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 3-1, 0-1, 1-0.

ΡΩΣΙΑ: Καρνάουχ, Τρότσκαγια, Προκόφιεβα 3, Καρίμοβα 1, Κρίμερ 1, Κολμάκοβα, Ιαροντάικινα 1, Μπορίσοβα 1, Αμπντριζιάκοβα, Γκρίνεβα, Ιβάνοβα, Ρίζκοβα, Βερχογκλιάντοβα.

ΕΛΛΑΔΑ: Χρ. Διαμαντοπούλου, Τσουκαλά 1, Β. Διαμαντοπούλου, Μ. Πλευρίτου 1, Στ. Χαραλαμπίδη, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 1, Ρουμπέση, Ι. Χαραλαμπίδη 1, Μανωλιουδάκη, Ελ. Πλευρίτου, Μπενέκου, Κούβδου.
Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

Ανακοίνωση για τα εισιτήρια του Σταντάρ Λιέγης - Παναθηναϊκός

Αθήνα
Η ΠΑΕ Παναθηναϊκός εξέδωσε ανακοίνωση με σκοπό να ενημερώσει τον κόσμο της ομάδας για τα εισιτήρια του εκτός έδρας αγώνα με τη Σταντάρ Λιέγης στο Βέλγιο. Το «τριφύλλι» πήρε 1.400 «μαγικά χαρτάκια» τα οποία κοστίζουν 5 και θα πωλούνται στα εκδοτήρια του γηπέδου της Λεωφόρου.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ενημερώνει τους φιλάθλους για την έναρξη της διάθεσης εισιτηρίων για τον εκτός έδρας αγώνα Σταντάρ Λιέγης – Παναθηναϊκός (30/7, γήπεδο Stade Maurice Dufrasne, τοπική ώρα 20:00) για τον 3ο προκριματικό του UEFA Champions League.

Οι φίλαθλοι μπορούν να προμηθεύονται μεμονωμένα τα εισιτήρια του αγώνα από τα εκδοτήρια στη Θύρα 4 της Λεωφόρου, από σήμερα στις 15:00 έως τις 18:00, αύριο Παρασκευή 25/7 από τις 10:00 έως τις 18:00, το Σάββατο 26/7 από τις 10:00 έως τις 15:00 και τη Δευτέρα 28/7 από τις 10:00 έως τις 16:00.

Το εισιτήριο κοστίζει 5 Ευρώ και -βάσει των κανονισμών της UEFA- για την αγορά κάθε εισιτηρίου ο φίλαθλος χρειάζεται να προσκομίσει τα ακόλουθα στοιχεία μετακίνησης: την αεροπορική εταιρεία, τον αριθμό πτήσης, την ημερομηνία και την ώρα αναχώρησης, όπως επίσης τα ίδια ακριβώς στοιχεία της επιστροφής του, μαζί με την διεύθυνση διαμονής του στο εξωτερικό.

Ο αριθμός ταυτότητας ή διαβατηρίου είναι απαραίτητος.

Σχετικά με τους φιλάθλους μας που διαμένουν στο εξωτερικό, η ΠΑΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ενημερώνει πως θα λειτουργήσει σημείο διάθεσης εισιτηρίων (box office) στην είσοδο της Θύρας των φιλοξενούμενων φιλάθλων του Παναθηναϊκού (16), το οποίο θα διαθέτει εισιτήρια την ημέρα του αγώνα, για διάστημα 2 ωρών, από τις 18:00 έως τις 20:00 ώρα έναρξης της αναμέτρησης.

Το κόστος του εισιτηρίου είναι 5 Ευρώ, με τον αριθμό ταυτότητας ή διαβατηρίου να είναι απαραίτητος για την αγορά. Για να δείτε τον χάρτη πρόσβασης στο γήπεδο Stade Maurice Dufrasne κάντε κλικ στο εικονίδιο που ακολουθεί».
Newsroom ΔΟΛ